„Koszyczek dobra”

Posted on Posted in Aktualności

Przed nami wyjątkowy czas. W kościołach chrześcijańskich rozpoczyna się właśnie Wielki Tydzień. To okres, który poprzedza Wielkanoc, najważniejsze ze świąt religijnych.
Centrum uwagi każdego chrześcijanina stanowi krzyż – drzewo, na którym umarł Pan Jezus, drzewo, które jest symbolem zwycięstwa dobra nad złem, drzewo, które jest obrazem naszych słabości, a zarazem drogowskazem, jak z tymi ułomnościami walczyć.

Post, jałmużna, modlitwa.

Jaki jestem? Dla siebie…, jaki jestem dla innych…

Uczymy dawać siebie innym poprzez pracę, dobre słowo czy uśmiech. Nie zapominajmy, że obok nas mieszka może ktoś, kogo nikt nie odwiedzi, komu nikt nie powie dobrego słowa, ktoś, kto w samotności musi wypić herbatę czy zjeść obiad. Roznośmy nowinę o Zmartwychwstałym Jezusie na cały świat. Niech dobro płynące z naszych serc stanie się zaraźliwe i rozprzestrzenia się na cały świat. Nie lękajmy się… ta choroba nie zabija, lecz uzdrawia.

„Koszyczek dobra” – koszyczek wielkanocny wypełniony oddaniem i miłością młodych ludzi z naszych parafialnych grup oazowych. Mozolnie wykonywane kartki, cierpliwie wyklejane jajka, z mistrzowską precyzją wyrabiane baranki z masy solnej – to tylko część darów, które znalazły się w tytułowym koszyczku.

Koszyczki w popołudniowy poniedziałek Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem dzieci i animatorów Oazy oraz parafian ofiarujących swój czas i samochody, trafią do kilkunastu osób z naszej wspólnoty parafialnej.

Składam podziękowania dzieciom i młodzieży oraz animatorom Oazy Dzieci Bożych (Julii, Paulinie, Stanisławowi) za otwartość i kreatywność. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za środki pieniężne, rzeczowe i całe morze ciepłych, życzliwych słów. Bóg zapłać.