Apostolat Margaretka

W dniu 19.03.2014 r., w uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP, urodziła się w naszej parafii Margaretka. Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugoriu, objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia.

Symbolem Apostolatu MARGARETKA jest mały, biały, siedmiopłatkowy kwiatek, który oznacza poświęcenie, prostotę i jedność. Centrum kwiatu to kapłan, a siedem płatków to siedem osób, które składają Bogu przyrzeczenie dożywotniej modlitwy – każda osoba w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana odmawia krótką modlitwę w intencji kapłana oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia lub koronkę Pokoju (to chorwacka modlitwa przypomniana przez Maryję w Medziugoriu).

Parafialna Margaretka stawia sobie za cel wspieranie księdza proboszcza w jego dążeniu do świętości oraz w dobrym wypełnianiu powołania kapłańskiego.

Ojcem naszej Margaretki jest święty Józef, a dodatkowego wsparcia udziela święty Michał Archanioł. I z pewnością dzięki Ich pomocy urodziły się bliźnięta – czternaście osób zdobyło się na gest miłości i utworzyło dwa kwiaty Margaretki. Nie byłoby to możliwe bez Zbawiciela: ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1); tylko człowiek wolny od grzechu, wolny od egocentryzmu, wolny od lęku i niepokoju o przyszłość i samego siebie, wolny od uprzedzeń w stosunku do Bożego dziecka w drugim człowieku – może okazać hojność serca.

Kolejna Margaretka powstała w dniu święceń Adriana Kurczewskiego – 19.05.2016 r. Celem było stworzenie Synowi naszej parafii solidnego zaplecza modlitewnego na niełatwej, choć pięknej kapłańskiej drodze.

W nadziei, że kolejne Margaretki już dojrzewają – proszę o kontakt chętne, hojne i odważne osoby, które chciałyby włączyć się do modlitwy.

Katarzyna Hetman