Ministranci w naszej parafii

Króluj nam Chryste!

W naszej parafii p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Obrzycku i św. Mikołaja w Słopanowie wielu chłopców odpowiedziało na Boże wezwanie zostając ministrantami. Tworzą oni jedną z najbardziej aktywnych grup w naszej wspólnocie parafialnej. Bycie ministrantem to nie tylko służba przy ołtarzu, ale także wspólne spotkania, dyskusje i wyjazdy….. Najważniejsza jest jednak posługa przy ołtarzu Chrystusa i starania, aby każda Eucharystia odbyła się z należnym szacunkiem i w należytej oprawie liturgicznej.

Koło Ministrantów

Ministranci spotykają się obowiązkowo raz w tygodniu na zbiórce, przy ołtarzu oraz na wspólnych zabawach i wyjazdach. Obowiązkiem każdego ministranta w naszej parafii jest przychodzenie na Msze Święte w wyznaczonych terminach tzn. raz w tygodniu oraz w niedzielę.

Jeśli chcesz zostać ministrantem

Jeżeli chcesz służyć Panu Bogu i być jednym z nas, jeżeli chcesz wspólnie z nami cieszyć się uczestnicząc w wycieczkach, turniejach, zabawach – PRZYJDŹ do zakrystii po każdej Mszy Świętej i powiedz, że chcesz zostać ministrantem. Dowiesz się wtedy co masz robić dalej. Nieważne w  jakiej jesteś szkole: podstawówce, gimnazjum czy liceum. Pamiętaj! Nigdy nie jest za późno, aby zostać ministrantem!

Nasze spotkania odbywają się w ŚRODY o  godz.1600 w salce parafialnej. ZAPRASZAMY!