Parafialny Zespół Caritas

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS – PZC

w parafii św. Piotra i Pawła w Obrzycku

PZC- przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Obrzycku został oficjalnie zarejestrowany w Caritas Archidiecezji Poznańskiej 13.02.2003r.

Naszą działalność zaczęliśmy trochę wcześniej – w grudniu 2002r. Przygotowaliśmy wtedy pierwszy raz paczki świąteczne dla dzieci z rodzin o najniższych dochodach. Później była Parafialna Zabawa Karnawałowa. Dochód z niej przeznaczyliśmy na różnego rodzaju pomoc np. zakup podręczników dla dzieci z tutejszej szkoły, na dofinansowanie różnego rodzaju wycieczek szkolnych, na zakup węgla, żywności, odzieży, leków itd.

Przygotowanie paczek z okazji święta Bożego Narodzenia i świąt Wielkanocnych, organizacja zabawy karnawałowej są wpisane w naszą działalność do dzisiaj.

Każdego roku organizujemy tygodniowy wyjazd wakacyjny dla grupy 15 dzieci. Jeździmy do Zawoi w Beskid Żywiecki albo do Przesieki koło Karpacza.

Kilka razy w roku wydajemy używaną odzież. Dostajemy ją od Fundacji Rodzina – Rodzinie z Poznania.

Staramy się pośredniczyć w przekazywaniu różnego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego, mebli, żywności, w zbiórce odzieży używanej od rodzin z naszej parafii.

Pomagamy też ludziom w zakupie leków. W aptece w Obrzycku jest puszka, do której można wrzucać pieniądze z przeznaczeniem na pomoc w zakupie leków.

Zespól nasz (14 osób) spotyka się w każdą drugą środę miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do współpracy i wszystkich, którym moglibyśmy w jakikolwiek sposób pomóc.

Parafialny Zespół Caritas