Zespół Dziecięcy ARMIA PANA

Zespół Dziecięcy ARMIA PANA

 

Schola dziecięca ARMIA PANA (wcześniej PROMYCZKI) powstała we wrześniu 2007 r. Założycielami zespołu są duszpasterz grupy i wikariusz ks. Mariusz Ziemek i organista Damian Groś. Od września 2010 roku do zespoliku dołączyła grająca na gitarze, pani Agnieszka Łopińska, która obecnie prowadzi dużą grupę liczącą blisko 30 chórzystek.

 

DZIAŁALNOŚĆ

Schola śpiewa na roratach, w okresie Bożego Narodzenia podczas jasełek i wspólnego kolędowania przy żłóbku, prowadzi czuwania przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę, a także występuje podczas religijnych przedstawień wystawianych w obrzyckim kościele (np. podczas misterium „Szukam przyjaciela” przygotowanym przez szkolną młodzież na podst. „Małego Księcia” A. de Saint-Exupery’ego). Obecnie chórek śpiewa przede wszystkim podczas Mszy Świętej w Pierwszy Piątek miesiąca, a od października 2010 r. także na każdej niedzielnej Mszy Świętej dla dzieci o godz. 10.00.

        Inną sferą działalności Promyczków są imprezy, wspólne spotkania i wyjazdy. Dla chórzystów były organizowane spotkania wigilijne, Andrzejki, dyskoteki i zabawy, a także wyjazdy i rajdy rowerowe w ciekawe miejsca. Co roku w czasie ferii zimowych organizowane są półkolonie, w czasie których odbywają się wyjazdy do kina, na lodowisko, na basen czy też zajęcia sportowe lub plastyczne na salce i zwiedzanie zabytków, w tym oczywiście kościołów. W wakacje dzieci mają możliwość wyjazdu, razem z ministrantami w góry. Wiele inicjatyw imprezowo-wycieczkowych było pomysłem naszego duszpasterza – ks. Mariusza Ziemka.   

 

PRÓBY

Próby zespoliku odbywają się w piątki o godzinie 17.00 w salce parafialnej. Jeżeli lubisz muzykę i masz ochotę śpiewać w naszym zespole to serdecznie zapraszamy! Kto śpiewa ten modli się dwa razy (św. Augustyn).

 

SKŁAD SCHOLI:

Opiekunowie:

– Agnieszka Łopińska – prowadząca, gitara i śpiew

– Julia Lewandowska

– Paulina Trzybińska

– Stanisław Nowak

 

Chórzystki:

 

Ewelina Adamczak, Patrycja Bączkowska, Marta Bączkowska, Marysia Bak, Gabrysia Dębowska, Kamila Dziurleja, Jolanta Francuzik, Marta Geremek, Marysia Kaczmarek, Wiktoria Kocimska, Emilia Koza, Magda Krysztofiak, Zosia Krysztofiak, Martyna Kubik, Julia Lewandowska, Oliwia Łopińska, Aleksandra Maciejewska, Ania Michalska, Marysia Michalska, Julia Nowak, Oliwia Odrobna, Joanna Ruta, Agnieszka Rutkowska, Klaudia Rybarczyk, Aleksandra Skowrońska, Marysia Stachowiak, Marysia Tomaszewska, Teresa Tomaszewska, Klaudia Wachowiak.